KONST / Litografier / Färglitografi 13862082
*
nr 1386 2082
Sven Erik Johansson
(1925-2020), Sverige
Färglitografi, Surrealistisk komposition. Signerad, numrerad 9/30, daterad 1978. Motivet: 48x68, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2021
kl 18:31:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 21:18:31
1
Vinnande bud
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Läs mer om Sven Erik Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven erik johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
*
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sven Erik Johansson
nr 1386 2082
Sven Erik Johansson
(1925-2020), Sverige
Färglitografi, Surrealistisk komposition. Signerad, numrerad 9/30, daterad 1978. Motivet: 48x68, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 21:18:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.Läs mer om Sven Erik Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven erik johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02